5 dažniausiai „Google webmasters“ forume užduodami klausimai
2016 metų vasario mėnesį vykusioje internetinėje konferencijoje „WebPromoExperts SEO Day“ savo ataskaitą pavadinimu „5 dažniausiai „Google webmasters“ forume užduodami klausimai“ perskaitė „Google“ paieškos kokybės specialistas Andriejus Lipatsevas.
Savo pranešime paieškos sistemos atstovas atsakė į populiariausius klausimus, kurie dažnai užduodami „Google webmasters“ forume. Dažniausiai šie klausimai yra susiję su:
- Svetainės indeksavimu;
- Daugiakalbyste;
- Svetainės perkėlimu;
- Pageidaujamu domenu;
- Svetainių saugumu ir sukčiavimu.
Andriejus Lipatsevas visus šiuos klausimus pažvelgė išsamiai:
1 klausimas. Mano svetainė neindeksuojama, kodėl?
Paprastai priežastis yra tam tikroje svetainės problemoje. Tačiau kartais problema yra savininkų nesupratimas kaip paieškos sistema veikia. Tai, kad puslapis buvo nuskenuotas paieškos roboto dar nereiškia, kad jis buvo indeksuotas ir bus matomas paieškos rezultatuose.
Norint tiksliai sužinoti kiek svetainės puslapių pateko į „Google“ indeksą, rekomenduojama aktyviau naudotis „Search Console“ ataskaita „Index Status“. Dažnai svetainių savininkai bando naudoti operatorių “site:”, tačiau jis pateikia neteisingą informaciją, kadangi yra skirtas rezultatų paieškai pagal užklausą tam tikrose svetainėse ar domenuose, todėl galimų rezultatų kiekis gali neatitikti indeksuotų puslapių skaičiaus.
Didelėms svetainėms naudinga naudoti kelis svetainės struktūros failus (Sitemap). Tai sumažins URL kiekį viename faile ir paspartins jų apdorojimą paieškos sistemoje.
2 klausimas. Tinkama hreflang=”x” atributo konfigūracija
rel=”alternate” ir hreflang=”x” atributų naudojimas interneto svetainėse žymiai prisideda prie to, kad „Google“ pradeda vartotojams siūlyti paieškos rezultatus jų regiono kalba su atitinkamu regioniniu URL.
Svetainių administratoriai dažnai kreipiasi į „Google“ pagalbos tarnybą klausdami ar gali naudoti tegus rel=”alternate” ir hreflang=”x” vienu metu tame pačiame puslapyje. „Google“ požiūriu tai yra įmanoma. Be to, jei svetainė turi keletą versijų skirtingomis kalbomis, tai kiekvienos iš jų kode turi būti nurodyti atributai visiems puslapių variantams. Žymos rel=”alternate” ir hreflang=”x” gali egzistuoti tame pačiame puslapyje, taip pat iš šaltinio vesti į tą patį puslapį. Paieškos sistemos algoritmai pakankamai gerai išanalizuoja visus tokius atvejus ir tinkamai apdoroja visus įvairiakalbius ar regioninius puslapius.
Administratoriai taip pat neturėtų nerimauti dėl galimų klaidų. Apie bet kokie sunkumus, kylančius dėl kalbų ir regioninių atributų neteisingo naudojimo, bus pranešta „Search Console“ ir nurodyta, kur tiksliai yra padaryta klaida.
3 klausimas. Perkėlimas į naują domeną ir https naudojimas
Pasak Andrejaus Lipatsevo, paieškos sistema https svetainės versiją suvokia kaip visiškai naują ir savarankišką tinklapį, todėl išteklių perkeliant į saugų protokolą, labai svarbu parodyti, kad turinys buvo perkeltas. Tai galima padaryti naudojant tinkamus nukreipimo nustatymus. Svarbu nustatyti puslapių nukreipimus.
Naujo svetainės adreso patvirtinimas „Search Console“ leidžia išbandyti nukreipimo nustatymų teisingumą.
Be to, svarbu suprasti, kad bet kuriuo atveju, normaliam saugios versijos indeksavimui paieškos sistemai prireiks laiko. Šiuo atveju nėra jokios garantijos, kad visi puslapiai bus reitinguojami kaip ankščiau. Vis dėl to, per tam tikrą laiką, visi su sena versija susiję signalai bus susieti su nauja.
Užbaigdamas atsakymą į klausimą, paieškos sistemos atstovas dar kartą pabrėžė, kad išteklių savininkams svarbu kuo greičiau pereiti prie saugaus protokolo. Tačiau svarbu atsižvelgti į subtilų niuansą – prieš pradedant procesą, pasirinkite laiką, kuris perkeliant svetainę į https verslui trukdys mažiausiai.
4 klausimas. Pageidaujamą svetainės domenas: ką pasirinkti?
Tinklalapių savininkams dažnai įdomu ar visas bendrovės svetaines talpinti tame pačiame domene, ar išskirstyti keliuose skirtingose domenų zonose. Žinoma, antrasis variantas yra brangesnis, tačiau jis vartotojams suteikia galimybę lankyti išteklius, kurie sukurti specialiai jų regionui. Tai tam tikroms verslo rūšims suteikia pranašumų.
Jei interneto svetainių talpinimui naudojami nacionaliniai domenai, savininkui nereikia jaudintis dėl regioninės problemos. Jei naudojate subkatalogus, juos „Search Console“ galite patvirtinti atskirai. Jei viskas tinkamai įgyvendinama, jokių problemų su indeksavimu ir rodymu paieškos rezultatuose neturėtų būti.
5 klausimas. Svetainės saugumas: pagrindiniai patarimai.
Ne taip seniai „Google“ atstovai išplėtė „socialinės inžinerijos“ apibrėžimą. Terminas apibūdina sukčiavimo metodus, kuriuos taikant vartotojus bando priversti įdiegti nepageidaujamą programinę įrangą arba pateikti asmeninę informaciją. Panašios svetainės dabar atsidūrė „Google“ dėmesio centre.
Jei ištekliaus savininkas gavo tokį įspėjimą, jis turėtų imtis neatidėliotinų veiksmų, svetainėje siekiant pašalinti šią problemą . Priešingu atveju išteklius paieškos rezultatuose bus pažymėtas kaip nesaugus. Paieška komanda stebi ar gavę įspėjimą administratoriai greitai pašalina trūkumus.
Šiuo metu paieškos sistemos atstovai aktyviai dirba tam, kad pateiktų daugiau informacijos „Search Console“ vartotojams.
Auditorijos klausimai
Klausimas: Ar verta pereiti prie https jei tinklalapio savininkui to nereikia?
Andriejus Lipatsevas: Bet kuri svetainė, nuo namų šeimininkės dienoraščio iki JAV centrinio banko, turėtų naudoti HTTPS. Tai svarbu ne „Google“, o vartotojams. Be to, visiems. Žmonės nenori, kad jų konfidencialią informaciją dalintų visiems, o vartotojams sąveikaujant su http svetainėmis būtent tai ir vyksta. Vartotojo sąveika su svetaine turėtų būti konfidenciali.
Klausimas: Prisitaikantis dizainas ar atskira mobilioji versija: ką pasirinkti?
Andriejus Lipatsevas: „Google“ neteikia konkrečios pirmenybės nei prisitaikančiam dizainui, nei atskirai mobiliai versijai. Kompetentingai įgyvendinus, abu vienodai gerai atrodys ir veiks mobiliuosiuose prietaisuose. Tačiau, bet kuriuo atveju, būtina stebėti tendencijas ir reguliariai peržiūrėti „Google“ rekomendacijas.
Klausimas: Skirtumas tarp „Google“ ir „Yandex“ reitingavimo: ar „Google“ atsižvelgia į elgsenos veiksnius?
Andriejus Lipatsevas: Ne, „Google“ į juos neatsižvelgia.
Svetainei jau daugiau nei metai, bet tik 20 puslapių suindesuota iš 800. Kur problema??? receptaiinternete.blogspot.lt
Dauguma URL užblokuota robots.txt. Įveskit google paieškoje site:receptaiinternete.blogspot.lt ir apačioje paspauskite pakartoti paiešką įtraukdami praleistus rezultatus.